MHP Kadın Kolları Şehit Ailelerini Unutmadı

MHP MALATYA KADIN KOLLARI’NDAN ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

MHP Kadın Kolları Şehit Ailelerini Unutmadı Malatya

MHP Kadın Kolları İl Başkanlığının organize ettiği ,’Anneler Günü’ proğramına yoğun katılım  oldu.

MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek ve yönetimin  Valilik arkadaşındaki Özel idare salonunda gerçekleştirilen programa , MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, MYK Üyesi Ömer Ekici, Battalgazi  MHP İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Yeşilyurt  MHP İlçe Başkanı M.Ali Kaya, Ülkü Ocakları Malatya 2.Başkanı Yavuz gezici ve bütün milletvekili aday adayları katıldı.

Anneler günü nedeniyle proğram Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek, “Her an kendi ömründen yılları alıp balasının yavrusunun ömrüne katması için Allaha yalvaran yüce Türk anası yavrusunu vatanının milletinin bekasının söz konusu olduğunda kurban veren ve ardından vatan sağolsun diyebilendir. Ulu Yaradan sen bu yüreği yanık şehit analarına yaşayabilmeleri için dayanma gücü ver .Ahirete intikal etmiş şehit analarını yavrularına kavuştur ,ruhlarını şad et bizim için çok kıymetli olan şehit  anaları şehit babaları bacıları kardeşleri  çocukları eşleri bizlere hakkınızı helal edin. Ey aziz şehitler sizlerde bizlere haklarınızı helal edin o mübarek elleri öpülesi şehit annelerinin ve bütün annelerin anneler gününü kutluyorum şehitleri rahmetle ve minetle anıyorum ruhları şad olsun.”dedi.

MHP MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili A.Adayı Ömer Ekici, “Anneler oldukca insanlık var olacaktır.Anne ömür boyu baştacı  edilecek değerdir. Tarif etmesi Anneyi gercekten çok zordur çünkü ancak yaşanmakla idrak edilir. Kırk yıla yakın bir süredir bu ülkede asil millet bölücü hain terör örgütüyle mücadele veriyor. ve kırk yıldır kınalı kuzuların elleri öpülesi baştaçı olan annelerimiz göz yaşı dökmekteler. İnşallah kökünü kurutacağız ihanetin ama bu gün o şehit annelerimiz başta olmak üzere bütün annelerimizin anneler gününü tebrik ediyor ve her birine en iyi dileklerimi sunuyorum bütün annelerin ellerinden öpüyorum. “ifadelerini kullandı.

Çok kıymetli dava arkadaşlarım, Elif duruşlu namus ve İffet abidesi analar, ablalar, bacılar ve Asenalarım ile Basınımızın güzide temsilcileri ve değerli aday adaylarımız hepiniz hoş geldiniz diyen MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, “Bizleri Anneler günü programında bir araya getiren Kadın Kolları teşkilatımıza teşekkür ediyorum ve bizleri bu güne kavuşturan yüce Rabbime binlerce kez Hamdü senalar olsun. Ülkücülük bir iman davasıdır ve ülkücüler fert fert bu iman davasında hayatlarını imanlarına şahit kılarak mücadele ettiler. Tek gayeleri vardı nizamı âlem için Allahın adını yüceltmek için mücadele etmek.Baktemurlar,Yükseller,Karataşlar,Günaydınlar,Taçlar ve daha birçok şehidimiz bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan ve kınayanların kınamasına aldırmadan Allah için kanlarını fisebilillah akıttılar. Onlar çoğunlukla Anadolu’nun gariban aile çocukları olarak dünyaya geldiler, İlk, orta, lise, üniversite derken okuyanlar da oldu feleğin sillesini yiyenler de, Lakin vatan sevgileri hep aynı demde kaldı. “şeklinde konuştu

Genç yaşta vuruldular, kırıldılar ama yıkılmadılar ve mücadeleleri olan iman davası devleti ebed müddet için yine ülkücülerle onların omuzlarında devam edecek diye sözlerine devam eden İl Başkanı Avşar, “Kahpe pusularda, işkencelerde, zindanlarda Afrinde, Anadolunun her köşesinde şahadet şerbetini içen tüm ülkücü ağabeylerimizi, güvenlik güçlerimizi ve öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve dua ile anıyorum. Yüreği yangın yeri olan şehit annelerimiz başta olmak üzere Tüm annelerimizin ANNELER GÜNÜNÜ kutluyorum. “dedi.

Proğram şehit ailelerine plaket takdimi ile sona erdi.

Bütün vekil aday adayları ve İl Başkanı R.Bülent Avşar ile birlikte Kışla caddesi esnafları ziyaret edildi.

 • İlçemizi 2023 Vizyonuna Uygun Hale Getirmek Temel Hedefimizdir
 • Başkan Gürkan, ‘Battalgazi Belediyesi Şuanda Türkiye'nin En İyi Belediyesidir’
 • Başkan Avşar’dan Cumhur İttifakı Açıklaması
 • Hasan Varol Mahallesine Genç Aday
 • Çileli Dönemlerin Ülkücüsü Yüksel,Meclis Üyesi Adayı
 • İkinci El Araç-Alım Satımı ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ Sınavı Yapıldı
 • Altunkaya Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı
 • Vahap Murat Listeye Girdi
 • Kılıç Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Adayı Oldu
 • Akçadağ’da Büyük Güne Sayılı Günler Kaldı
 • Yazar Gün Semray Okurlarıyla Buluştu
 • MHP Malatya'da Belediye Meclis Üyeliğine Giren İsimler
 • Marasalı’dan Şeker-İş’e Ziyaret
 • Reel-Finans Sektörü Buluşmalarının En Kalabalığı Malatya’da Oldu
 • Kayısı Ağaçlarında İlkbahar İlaçlama Proğramı
 • Bu Bir Hizmet Yarışıdır
 • Malatya Saadet Partisi Belediye Başkan Adayları
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom