Fetö Hastanesini Bir Damattan Alıp Diğerine Verdiler

AĞBABA, “AKP, FETÖ'YLE DEĞİL KENDİSİNE MUHALİFLERLE MÜCADELE EDİYOR”

Fetö Hastanesini Bir Damattan Alıp Diğerine Verdiler Malatya

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba,KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek Sendika Şube Başkanı Hasan Akdemir ve yöneticiler ile 24 Haziran seçimleri ve OHAL ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

25 HAZİRAN’DA OHAL’İ KALDIRACAĞIZ

20 Temmuz’da ilan edilen sivil darbesinin,  FETÖ ile mücadele için çıkarıldığını ancak  muhaliflerle mücadeleye döndüğünü belirten Veli Ağbaba, “ Yapılacak ilk şey Türkiye’nin normalleşmesi adına OHAL’in derhal kaldırılmasıdır. Bu her derde devadır. OHAL kalkarsa sorunların pek çoğu çözülecektir. Özellikle KESK üyesi ihraçların tekrar ele alınıp değerlendirilmesi gerekiyor. FETÖ ile mücadele konusunda AKP’nin samimi olmadığını tüm dünya biliyor. Örneğin TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın damadı bir hastane sahibi, darbeden sonra kaçıyor, hastaneye kayyum atanıyor, kayyum olarak atanan da Kahraman’ın diğer damadı. Meclis Başkanına, AKP’deki siyasetçilere dokunulmazken, FETÖ ile hiç alakası olmayan insanlar mağdur edildi, ağaç kabuğu yesinler denildi. Bir tarafta AKP Genel Başkan Yardımcısı’nın kardeşi Meclis’i bombalıyor, bir diğerinin kardeşi sivillerin üzerine kurşun sıkıyor, ama onlara dokunulmuyor. Ama bankanın önünden geçen insanlar cezaevlerine atılıyor.”ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE KORKU DÜZENİNE BAŞKALDIRACAK

Ağbaba, “Şuanda OHAL sebebiyle Türkiye’de bir korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor. Sosyal medya paylaşımlarından dolayı milyonlarca insan gözlenip, takip ediliyor. Diğer taraftan da birileri ellerini kollarını sallayarak geziyor. Türkiye’de gerçek demokrasinin oluşabilmesi için, hukukun egemen olması için, yargının bağımsız olabilmesi için öncelikle OHAL’in derhal kaldırılması gerekiyor. OHAL döneminde, grevlerin yasaklanması ile övünülen bir ülke haline geldik. FETÖ ile mücadele diye OHAL’i ilan ediyoruz, millete karşı değil diyenlerin yalancı oldukları ortaya çıktı. Kış lastiğinden, epilasyon merkezlerine kadar yayıldı OHAL uygulamaları. Ama görülüyor ki Türkiye bu korku düzenine baş kaldıracak. Hem Muharrem İnce’nin adaylığı ile hem de Meclis çoğunluğunu parlamenter sistemi savunanların, güçler ayrılığından yana olanların alacağının gözükmesi ile bu anlaşılıyor.”şeklinde konuştu.

KAMUDA MÜLAKATLARI KALDRICAĞIZ

“Maalesef son dönemde bir yere gelmenin ilk koşulu, iktidar yanlısı bir sendikaya üye olmak olarak görülüyor” diyerek konuşmasını sürdüren  Ağbaba,  “Hem memur atamalarında hem işe girişlerde sözlü mülakatı mutlaka kaldıracağız. Birine yakınlık değil, liyakat esas kılınacak. Çünkü mülakat, AKP’nin kendine yakın olanları kayırma yöntemi olarak kullanılıyor. İstisnai memurluğu da kaldıracağız. AKP bakanlarının ve milletvekillerinin yakın çevresinin ballı memurluğa alınmasını yasaklayacağız” dedi.

SENDİKALARIMIZIN ÖZGÜRCE ÖRGÜTLENMESİ İÇİN GELİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba; “Sendikal mücadelede hep yanınızda olduk. Atılan 15 bin eğitimcinin dönmesi için büyük çabamız var. Genel Başkanınızdan, KESK’in bütün sendikaları için bu mücadeleyi verdik. Hem bu anlamda, hem insan hakları mücadelesinde hep sizlerle beraber olduk. Adalet Yürüyüşü’nde, Adalet Kurultayı’nda, insan hakları savunucuları Büyükada’da gözaltına alınırken, gazeteciler tutuklanırken hep mücadele içerisindeydik. Biz sendikalar için, özgürce örgütlenme için, özgürce düşünmeniz ve yazmanız için geliyoruz, özgürce yaşamanız için geliyoruz. Demiryolları için, Şeker Fabrikaları için, millet için geliyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.”şeklinde konuştu.

 • Dünya Değişim Akademisi 123. Merkezini Fransa – Strasbourg’da Açtı!
 • Saadet Partisi Battalgazi İlçe Başkanliği İlçe Divaninin Gerçekleştirdi.
 • Çocuklarımızın Hayallerine Kavuşması Her Şeyden Kıymetlidir
 • MHP Yeşilyurt’da Mutlak Başarı
 • Ah De Vefa
 • Evkur Yeni Malatyaspor - Antalyaspor: 2-0
 • Malatya Milli Eğitiminde Skandallar Bitmiyor
 • Vali Baruş Aslantepe Örenyeri Müzeler Ve Kütüphanelerde İncelemelerde Bulundu
 • Hiç eğilmedim, hiç adam satmadım
 • Nurcan Dinçer, Anadolu Basın Birliğini Ziyaret Etti
 • Güvenlik Korucuları Derneği’nden Abyb’ye Ziyaret
 • Hayırsever Genç İş Adamlarından Öğrencilere Yardım
 • ‘Ağın’da Büyümek İçin Değil Büyütmek İçin Varız’
 • MHP Pütürge İlçe Başkanı Aluç'dan Açıklama
 • Malatya Kuzey Çevre Yolu Ve Hava Alanı Sorununu Dile Getirdi
 • Tarihi Bina, Eski İhtişamlı Günlerine Kavuştu
 • İkinci 100 Günlük Aldatma Planı Devrede
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom