Doğan,Battalgazi Belediyesine aday adaylığını açıkladı

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediye Meclisi Üyesi Şahin Doğan, Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin Başvuruda Bulundu

Doğan,Battalgazi Belediyesine aday adaylığını açıkladı Malatya

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi ve Battalgazi Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyesi Şahin Doğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

Aktif siyasi yaşamına 1992 yılında Refah Partisi Malatya İl Yönetim Kurulu’nda Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak başlayan ve 2014 yılında AK Parti’den Battalgazi Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen Şahin Doğan, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığı için gereken başvuru evraklarını bugün AK Parti Malatya İl Başkanlığı’nda, Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder’e sundu.

Başvuru sonrası bir açıklama yapan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Doğan, aday gösterilmesi halinde, Battalgazi’de “Betonla değil, yeşille büyüyen bir şehir modeli” inşa edeceklerini vurguladı.

Battalgazi’nin herhangi bir ilçe olmadığını, kültürel zenginlik ve tarihsel derinliğe sahip bir kimliği bulunan ilçenin, rutin belediyecilik hizmetleri ile yetinemeyeceğini ve övünemeyeceğini belirten Şahin Doğan, “Bu nedenle; Battalgazi’nin ‘betonla kalkınma’ modeli ile yönetilmesi, sürdürülebilir şehircilik ilkelerine tümüyle aykırıdır. Göreve gelmemiz halinde; Battalgazi’de, insani kodları barındıran, yaşam kalitesini ekolojik dengeyi önemseyerek yükselten “Yeşille Büyüme Modeli”ni inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Belediyecilik anlayışında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Ocak 2017 tarihinde Türkiye Şehircilik Şurası’nda yaptığı konuşmadaki hususları rehber edineceklerini kaydeden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Doğan, açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözkonusu konuşmasındaki şu paragrafı hatırlattı:

Bizim medeniyetimizde şehirler, mahalleler ve sokaklar insanın yaratıcısına yönelişinin simgesidir. Rant odaklı anlayışla şehir inşası gerçekleştiremeyiz. İnsan öncelikli  inşa anlayışı ile yola devam etmeliyiz. Ben dikey değil yatay mimariden yanayım. İnsan toprağa yakın yaşamalıdır. İnsanların şehirler üzerinde hakkı varsa şehirlerin de insanlar üzerinde hakkı var. Şehirlerimizi ve medeniyetimizi ihya edeceksek, böyle ihya edeceğiz”.

Şahin Doğan, “Tam da Sayın Cumhurbaşkanımızın veciz biçimde vurguladığı ilkeler doğrultusunda; Battalgazi’yi; insanı önceleyen, doğal kaynaklarını koruyan, kültürel mirasını doğru yöneten, yatay mimari esaslı, afetlere ve depremselliğe karşı risk yönetimini yürüten, çözüm odaklı bir anlayış ile yönetmeye talibiz” dedi.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da vurguladığı doğrultuda, şehir – insan ilişkisini rant ekonomisine sıkıştıran kıskaçtan kurtarmayı hedefliyoruz”

Battalgazi’nin sloganla değil, hakiki anlamda hizmet üretilerek yönetilmesi gerektiğinin altını çizen AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Doğan, açıklamasında daha sonra şunlara yer verdi: “Battalgazi Belediye Başkanı Adayı gösterilmem halinde: Battalgazi’nin sürdürülebilir şehircilik, sürdürülebilir çevre, planlı kentleşme bağlamında yönetilmesini sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği ödevin gereği olarak şehir – insan ilişkisini, rant ekonomisine sıkıştıran kıskaçtan kurtaracağız. Bunun için, ekonomi ile ekoloji arasında dengenin kurulmasına yönelik projeler üreteceğiz. AK Parti yerel yönetimler vizyonunun önerdiği “Yürüyen Şehirler” konseptine uygun olarak; şehirde egzersiz yapma alışkanlıklarını kolaylaştıracak bisiklet yolları, yürüme ve koşu parkuru gibi fiziksel aktivite alanlarını artıracağız”.

 “Kaynak israfı yapmayan, çevreci, şeffaf, hesap vermekten kaçınmayan, bir belediye yönetimi vaad ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki sorunların çözümüne yönelik pratiğinin kendileri için örnek olacağını ifade eden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Doğan, şöyle dedi: “Katılımcı demokrasi, sözde kalmayacak; Battalgazi halkı Battalgazi’nin yönetim ve süreçlerine etkin biçimde katılacaktır. Battalgazi sakinlerinin görüşleri ve önerileri karar alma süreçlerine yansıyacak, demokrasinin yerel boyutu güçlendirilecektir.  Battalgazi’yi hizmete dönüşmeyen sloganlarla değil; hakiki anlamda hizmet üreterek yöneteceğiz.  Kaynak israfı yapmayan, çevreci, dürüst, demokratik, şeffaf, hesap vermekten kaçınmayan ve korkmayan, çağı yakalamış, değişim yönetiminde etkin ve verimli bir yönetim hedefliyoruz”.

“Tüm canlı varlıkların haklarına saygıyı ilke edinen bir belediyecilik pratiği geliştireceğiz”

Şehirler sadece insana ait olmadığını ve hayvanlar ekosistemin önemli bir unsuru olarak, korunması ve yaşam alanlarının geliştirilmesi gerektiğini belirten Doğan, “Bu amaçla;  tüm canlı varlıkların haklarına saygıyı ilke edinen bir belediyecilik pratiği geliştireceğiz” dedi.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ise, AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Doğan’ın başvurusunu kabulü sırasında, başvurunun Doğan’a hayırlı olması temennisinde bulundu ve başarı diledi.

 

 

 

 

 

 • Vahap Murat Listeye Girdi
 • Kılıç Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Adayı Oldu
 • Akçadağ’da Büyük Güne Sayılı Günler Kaldı
 • Yazar Gün Semray Okurlarıyla Buluştu
 • MHP Malatya'da Belediye Meclis Üyeliğine Giren İsimler
 • Marasalı’dan Şeker-İş’e Ziyaret
 • Reel-Finans Sektörü Buluşmalarının En Kalabalığı Malatya’da Oldu
 • Kayısı Ağaçlarında İlkbahar İlaçlama Proğramı
 • Bu Bir Hizmet Yarışıdır
 • Malatya Saadet Partisi Belediye Başkan Adayları
 • Bizim koltuk veya başkanlık sevdamız yok
 • Yakamıza rozet takıp gezmek için değil, hizmet için göreve talibiz
 • Başkan Gürkan, Rışvan-Der Başkanı Yalçın Ve Dernek Üyeleri İle Biraraya Geldi
 • 1001 çocuk 1001 Dilek Projesi
 • Hizmet Düsturumuz; Şeffaf, Çözüm Odaklı ve Hesap Verebilirlik Üzerine Kurulu
 • Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri
 • CHP Malatya Belediye Meclis Üyeleri
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom