Çalık ve Gürkan’dan Evkur Yeni Mavlatyaspor’a Moral Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, beraberinde AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Evkur Yeni Malatyaspor’u ziyaret etti.

Çalık ve Gürkan’dan Evkur Yeni Mavlatyaspor’a Moral Ziyareti Spor

Ziyaretinde Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, yönetim kurulu ile Evkur Yeni  Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut ve futbolcularla bir araya gelen Çalık, Yeni Malatyaspor’un başarı hikayesi yazdığını belirterek, bunun devam etmesi için gereken tüm desteklerin verileceğini ifade etti.

Çalık, “Özellikle Malatyalı hemşerilerimizden şunu istiyorum, süper ligdeki Malatyaspor’umuza yakışır bir stadyum kazandırdık, Yeni Malatyaspor’un oyununa yakışır bir stadımız var,  takımımızın orada yalnız bırakılmaması gerekiyor. Şimdiye kadar en büyük desteği taraftarımız verdi, bunun için teşekkür ediyorum. Hep birlikte Yeni Malatyaspor’un başarısını yazmaktan çok büyük onur duyuyorum. İnşallah hedefimiz ligin en iyi takımlarından birisi olalım ve ligi de İnşallah ilk 3 takım içerisinde başaralım. Bu güzel kadro, diğer 3-4 büyüklerin bütçelerine göre çok dar bir bütçe ile kuruldu. Erol Bulut hocamızın göreve gelişi ile birlikte futbolcularımızla birlikte çok güzel bir ahenk kattı. Herkesin eline sağlık. Bu hikayenin yazılmasında emeği olan başta Büyükşehir Belediyesi eski başkanımız ve milletvekilimiz Ahmet Çakır’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a, Battalgazi Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Selahattin Gürkan’a, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Buraya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile birlikte gelmemizin en önemli sebebi, bütün milletvekili ve ekibimizle birlikte Yeni Malatyaspor’un arkasında durmaya devam edeceğiz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  Evkur Yeni Malatyaspor’un zoru başararak bu sezon başarılara imza atacağına inandığını belirterek, “Zoru başarmak ideal işidir.  Evkur Yeni Malatyaspor’un kadrosunda ve teknik heyetinde o kararlılığı ve o ideali görüyorum. Ben hayatımda hiç bir zaman iki numaraya oynamayı istemem, her zaman en iyisi olmak gerekiyor.” diye konuştu. Gürkan, Evkur Yeni Malatyaspor’un bu şehrin takımı olarak gereken tüm destek ve katkıyı her zaman vereceğini ifade etti.

Çalık, sohbet esnasında Yeni Malatyaspor’a  alt yapısının güçlenmesi için 100 dönümlük bir alana futbol tesisi yapılması ile ilgili projeye her zaman destek vereceklerini ve gereken tüm girişimlerde bulunacaklarını da ifade ederek, bu konuda Malatya’nın bölgenin  futbol alt yapısı merkezi olması için projeyi desteklediklerini kaydetti.

Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Çalık ve Gürkan’a ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ederek, “Yeni stadın yanında 100 dönümlük bir yer olursa çok güzel bir tesisi Malatya’ya kazandırmış olacağız. Bu tesis hem Malatya’ya, hem de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine hizmet vermiş olacak. Bugüne kadar hep birlikte çok güzel başarılar elde ettik. Bana göre; bu tesis şampiyonluktan daha da önemli. Bana ‘Şampiyonluk mu, yoksa alt yapımı’ diye sorsanız, ben alt yapıyı tercih ederim. Çünkü bu tesis hem Malatya futboluna, hem bölge futboluna ve hem de Türk futboluna katkı sunmuş olacak.” diye konuştu. Araya giren Gürkan ise, “Biz hem şampiyonluğu, hem de alt yapının güçlenmesini istiyoruz. Bunun için gereken tüm desteği vereceğiz.” dedi.

 Evkur Yeni  Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut ise ziyaret ve verilen destekler için teşekkür etti.

 Çalık ve Gürkan, bir süre yönetim, teknik direktör Bulut ve futbolcular ile sohbet etti.

 • Malatya Milli Eğitiminde Skandallar Bitmiyor
 • Vali Baruş Aslantepe Örenyeri Müzeler Ve Kütüphanelerde İncelemelerde Bulundu
 • Hiç eğilmedim, hiç adam satmadım
 • Nurcan Dinçer, Anadolu Basın Birliğini Ziyaret Etti
 • Güvenlik Korucuları Derneği’nden Abyb’ye Ziyaret
 • Hayırsever Genç İş Adamlarından Öğrencilere Yardım
 • ‘Ağın’da Büyümek İçin Değil Büyütmek İçin Varız’
 • MHP Pütürge İlçe Başkanı Aluç'dan Açıklama
 • Malatya Kuzey Çevre Yolu Ve Hava Alanı Sorununu Dile Getirdi
 • Tarihi Bina, Eski İhtişamlı Günlerine Kavuştu
 • İkinci 100 Günlük Aldatma Planı Devrede
 • Turizm Bakanına bir sorum olacak.
 • Malatya Stadında Milli Maç Oynanması İçin Spor Bakanından Söz Aldı
 • Minik Kalplerden Şehide Vefa
 • Başkan Gürkan, İrfan Akademisi’nin Konuğu Oldu
 • Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak
 • Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom