Bakan Tüfenkci’den Malatya TSO Ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,

Bakan Tüfenkci’den Malatya TSO Ziyaret Malatya

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar beraberindeki heyetle birlikte TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Yeni planladığımız havaalanıyla birlikte Türkiye'de havaalanı olmayan il kalmayacak. 100 kilometre daire çizdiğinizde, bazıları müşterek, biz her ile havaalanı kazandırmış olduk." dedi.

Tüfenkci, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde yaptığı konuşmada, ticaret ve sanayi odalarının önemine inanlardan olduklarını belirtti.

Ülkenin reform paketlerini oluştururken reel sektörle birlikte çalışıp ve istişare ettiklerini kaydeden Bakan Tüfenkci, her zaman önemsedikleri en önemli yerin reel sektör olduğunu dile getirdi.

Bakan Tüfenkci, bütün engellemelere, menhi çabalara rağmen Türkiye'nin geçen yıl muhteşem bir büyüme rakamını yakaladığını hatırlatarak, bu yılın ilk çeyreğinde de 7,4 büyüdüklerini ve bu rakamların aklında soru işaretleri olanlara önemli bir cevap olduğunun altını çizdi.

Türkiye'nin 2018'in ikinci çeyreğinde de büyümesine devam edeceğini kaydeden Tüfenkci, "Bu noktada özellikle 24 Haziran çok önemli. Bu seçimi alelade bir seçim olarak görmemek lazım. Bir sıradan milletvekili seçimi olarak görmemek lazım. 24 Haziran Türkiye'nin bugüne kadar ki kazanımlarının devamı ve yönünü belirleme noktasında çok önem arz ediyor." diye konuştu.

Tüfenkci, vatandaşların Türkye'nin ya gelişmesi, istikrarı, başarılarının üzerine koymayı ya da bunların tam tersini oylayacağını belirterek, AK Parti'nin iktidara geldiğinde 76 olan üniversite sayısının şimdi 250'nin üzerinde olduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkci, AK Parti iktidara gelene kadar ülkede toplam 65 Organize Sanayi Bölgesi'nin bulunduğunu belirtti.

AK Parti hükümetleri döneminde ise organize sanayi bölgesi sayısını 311'e çıkardıklarını açıklayan Tüfenkci, "Allah nasip ederse 2023 hedeflerimizde de eğer bu millet 24 Haziran'da AK Partiyi Cumhurbaşkanımızı iş başına getirirse 65 organize sanayi bölgesini daha açmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “AK parti olarak ülkenin gelişmesinde sanayinin çok önemli rolünün olduğunu biliyoruz. 3. Organize Sanayi Bölgemiz hızlı bir şekilde yapılmakta, Malatya’mıza gelecek birçok ulusal yatırımlar var. Sayın bakanımız bu konuda çalışmalar ortaya koyuyor. Malatya’nın 6. Bölge’ye alınması bu dönemde motivasyon kaynağıdır. Malatya tarım kenti olmakla birlikte aynı zamanda sanayi kentidir. Ticaret ve Sanayi Odamız bu anlamda şehrimize öncülük yapmaktadır. Büyükşehir belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odamız birlikte, Malatya’ya nasıl büyük yatırım getiririz bunun mücadelesini vereceğiz. Malatya’da yatırım artarsa istihdam artacak. Malatya büyürse, Türkiye büyüyecek. Sayın bakımızın, bakanlığı sürecinde gerçekten Malatya’mızın sanayi açısından gelişmesi için vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Sayın bakanım Malatya’nın vizyonunu ileri taşımak için bir fiil şehri ile kopuk olmadan en üst seviyede gayret gösterip sanayici, tüccar ve bütün işletmelerle birlikte bire bir ilgilenen olaylar karşısında duyarlılığını hiçbir şekilde kaybetmeyen ayrım yapmaksızın bir istikrar sergilediniz. Malatya’mıza ciddi değer kattınız” diye konuştu.

Sadıkoğlu, “Mübarek Ramazan Bayramınızı kutlar, bayram’ın İslam âlemine ve bütün insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 • Dünya Değişim Akademisi 123. Merkezini Fransa – Strasbourg’da Açtı!
 • Saadet Partisi Battalgazi İlçe Başkanliği İlçe Divaninin Gerçekleştirdi.
 • Çocuklarımızın Hayallerine Kavuşması Her Şeyden Kıymetlidir
 • MHP Yeşilyurt’da Mutlak Başarı
 • Ah De Vefa
 • Evkur Yeni Malatyaspor - Antalyaspor: 2-0
 • Malatya Milli Eğitiminde Skandallar Bitmiyor
 • Vali Baruş Aslantepe Örenyeri Müzeler Ve Kütüphanelerde İncelemelerde Bulundu
 • Hiç eğilmedim, hiç adam satmadım
 • Nurcan Dinçer, Anadolu Basın Birliğini Ziyaret Etti
 • Güvenlik Korucuları Derneği’nden Abyb’ye Ziyaret
 • Hayırsever Genç İş Adamlarından Öğrencilere Yardım
 • ‘Ağın’da Büyümek İçin Değil Büyütmek İçin Varız’
 • MHP Pütürge İlçe Başkanı Aluç'dan Açıklama
 • Malatya Kuzey Çevre Yolu Ve Hava Alanı Sorununu Dile Getirdi
 • Tarihi Bina, Eski İhtişamlı Günlerine Kavuştu
 • İkinci 100 Günlük Aldatma Planı Devrede
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom